Lucie Chvojková

Novinářka, překladatelka a cestovatelka

Oblíbená místa: Itálie, Sardinie
E-mail: lucie.chvojkova@vypravy-s-cestovateli.cz
Web: www.luciechvojkova.cz

O cestovateli

Vystudovala italštinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a vše, čím se posledních 15 let zabývá, je spojeno právě s Itálií. Točí a píše o ní reportáže, např. pro ČT, MF Dnes nebo Koktejl. Pro časopis La Cucina Italiana připravuje pravidelně enogastronomické reportáže z jednotlivých italských regionů. Právě připravuje knihu o záhadných stavbách na Sardinii, dědictví vyspělé nurágské kultury.

Cestování

Kromě spolupráce s Českou televizí, publikační činnosti a tlumočení spolupracuje na přípravě cestovatelských výprav se speciálně připraveným programem, jehož cílem je vždy přiblížit účastníkovi danou oblast z nejrůznějších úhlů pohledu.

Spolupráce s Českou televizí

Reportáže pro pořady Černé ovce, Reportéři ČT, Objektiv a Fakta (např. reportáž o zatčení hledaného mafiánského bosse Bernarda Provenzana pro Reportéři ČT nebo reportáž o lovu sardinek u západního pobřeží Sicílie pro Objektiv).

Publikační činnost

Pravidelné enogastronomické reportáže z Itálie pro časopis La Cucina Italiana, dále publikační činnost pro časopisy Reflex, MF Plus, Koktejl, deníky MF Dnes a Metropolitní expres, agenturu ČTK. Reportáže převážně z Itálie, cestopisy, portréty politiků, např. Silvia Berlusconiho nebo Romana Prodiho, exkluzivní rozhovor s bratrem papeže Benedikta XVI. Georgem Ratzingerem. Právě připravuje knihu o záhadných stavbách na Sardinii, dědictví vyspělé nurágské kultury.

Některé reportáže Lucie Chvojkové z pořadu ČT Objektiv:

Itálie: Valle di Ledro Itálie: Trento
Itálie: Val di Non Itálie: Muškátové víno
Před půlnocí    

Dříve proběhlé výpravy s cestovatelem Lucie Chvojková