Blogy

Přečtěte si zajímavé blogy cestovatelů


Úspěšné zakončení tréninkového programu Dubaj Expert

Radka Svobodova

O tom, že Dubai Tourism je i na českém trhu cestovního ruchu velmi aktivní organizací, svědčí i podzimní spuštění tréninkového programu pro cestovní kanceláře. Ano, vím, samochvála smrdí, ale stejně se pochlubit musím :-)


Dánsko a Helgoland s Janem Burianem 2017

Tomáš Kubálek

9. -  17. 9. 2017 jsme s Janem Burianem putovali po ostrově Helgoland (Německo) a Dánsku. Poznali jsme spoustu zajímavých míst a odlovili 45 kešek. Pro zájemce je k dispozici podrobná absolvovaná trasa formou vlastní mapy na Google, fotodokumentace, video, informace o ubytování, odkazy na wikipedii a videa z navštívených mís­t.


Axamit podpořil projekt vydání filmů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda z Cejlonu a Indonésie. Přidejte se také.

Martina Laštovková

Cestovatelský klub Axamit podpořil projekt vydání 26 krátkých filmů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda z Cejlonu a Indonésie. Filmy unikátním způsobem dokumentují dávno zmizelý svět. Přidejte se také a přispějte třeba jen stokorunou na katalyzator.cz.


Baltské ostrovy s Janem Burianem 2015

Tomáš Kubálek

21. -  30. 8. 2015 jsme s Janem Burianem putovali po baltských ostrovech Rujana (Německo), Bornholm (Dánsko) a Öland (Švédsko). Poznali jsme spoustu zajímavých míst a odlovili 53 kešek. Pro zájemce je k dispozici podrobná absolvovaná trasa formou vlastní mapy na Google, fotodokumentace, video, informace o ubytování, odkazy na wikipedii a videa z navštívených míst.


Výprava do jižního Norska – 2. část

Martina Laštovková

Konečně se moje úvaha o jižním Norsku stala realitou. Znala jsem všechny ostatní části Norska až po Nordkap včetně souostroví Lofot a Vesterál, ale jih…na ten nikdy nedošlo. Až vloni. Ve čtení následujících řádků nepokračujte, pokud jste sportovec, zkušený horal, trekař a tak dále. Pokud jste stejně jako já průměrný cestovatel a dovolenou chcete plánovat aktivní – a v jejím průběhu si říkat proboha, co jsem to zase vymyslel/a…tak pokračujte – tohle je článek pro vás. Jedním z treků – a v tomto případě se ani nebojím použít slovo "trek" - byl den na ledovci Folgefonna. Národní park Folgefonna má rozlohu 545 km2 a leží v kraji Hordaland. Byl slavnostně otevřen 14. května 2005 královnou Sonjou (zdroj: Wikipedia, viz fotoalbum Norsko – ledovec Folgefonna). Ledovec Folgefonna má 3 části - severní (26 km²), střední (9 km²) a jižní (168 km²). Oblíbeným cílem je ledovcový splaz Buerbreen u města Odda.


Nová cestopisná publikace manželů Klempířových: GRÓNSKO - Ostrov splněné touhy

Alena a Jaroslav Klempířovi

K edičnímu plánu Olympie patřily od založení edice cestopisných publikací, ať už šlo o cestopisy výpravné nebo obrazové. Nyní, po několika letech přestávky, se k tomuto literárnímu žánru opět vracíme, a to vskutku ojedinělou publikací od Aleny a Jaroslava Klempířových.


Výprava do jižního Norska

Martina Laštovková

Konečně se moje úvaha o jižním Norsku stala realitou. Znala jsem všechny ostatní části Norska až po Nordkap včetně souostroví Lofot a Vesterál, ale jih…na ten nikdy nedošlo. Až letos. Ve čtení následujících řádků nepokračujte, pokud jste sportovec, zkušený horal, trekař a tak dále. Pokud jste stejně jako já průměrný cestovatel a dovolenou chcete plánovat aktivní – a v jejím průběhu si říkat proboha, co jsem to zase vymyslel/a…tak pokračujte - tohle je článek pro vás.


Netradiční Nepál

Jiří Friček

Pár postřehů Středoevropana na návštěvě v himálajské zemi.


Dánsko - království úsměvů

Jitka Kulhánková

Dánsko - země ostrovů, majáků, lodí, přístavů, fjordů a mostů. Země odvážných králů, usměvavých lidí, zelených pastvin a úrodných polí. Země bílých pláží s doteky dvou moří - Severního a Baltského. Země malebných domečků, kostelíků a katedrál i odvážné moderní architektury. Země zajímavých muzeí a moderních galerií. Země cyklistů. Rodiště pohádkáře Hanse Christiana Andersena, spisovatelky Karin Blixenové, hvězdáře Tychona de Brahe a dalších významných osobností. Místo posledního odpočinku české princezny a dánské královny Dagmar. Země slavných měst Kodaň, Aarhus, Roskilde, Helsingor či Odensø. Stát a obce odpovědně pečují o své občany. Proto je Dánsko nejšťastnější země na světě.


Dánsko a já

Jan Burian

Kdyby nebylo protivného celníka na železniční trati z Berlína do Prahy, asi by se můj život odehrával jinak. Když jsme se na začátku osmdesátých let vraceli s mou první ženou z výletu do hlavního města Německé demokratické republiky, přikázal mi, abych vzal kufr do vedlejšího kupé, které bylo prázdné. Prohrabal ho a prohlásil, že těch pár věcí, které jsme si nakoupili, budu muset „vrátit zpátky do obchodu“... Tak jsem mu řekl, že je radši vyhodím z okna, a vypadal jsem asi dost odhodlaně, protože nakonec mávnul rukou a bez vysvětlení odešel. A tehdy se mi do života přimotalo Dánsko.

     Načíst další články